ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ. БЕЗПЕКА ВЗИМКУ.

Правила безпечної поведінки під час прогулянки на лижах, катанні на ковзанах та санчатах. Надання першої долікарської медичної допомоги при травмах, спричинених необережністю при катанні .

Здрастуй, зимо!
Надійшли морози.
Ріки закували
І березам коси
Інеєм прибрали.
Пухова перина
Очі убирає,
Біла скатертина —
Ні кінця, ні краю. (Я.Колас)

Разом з хуртовинами, морозом та інеєм, зима несе з собою безліч захоплюючих ігор та розваг. Як чудово пронестись з гірки на лижах, пограти в хокей, сніжки, покататися на ковзанах! Це дійсно прекрасно, але разом з тим кожна розвага несе з собою загрозу здоров'ю, а то й життю.

Запам’ятай! Мало знати правила безпеки, їх треба ще й виконувати.

• З’їжджаючи з гірки, треба уважно дивитись, щоб когось не збити. Треба дотримуватися безпечної дистанції. Якщо упаде попередній саночник, ти зможеш загальмувати або об'їхати.

• На лід річок та озер ступай обережно, на ковзанах катайся тільки тоді, коли переконаєшся, що товщина льоду дозволяє це робити.

• Кататися можна тільки в спеціально відведених для цього місцях, які контролюються дорослими. (Відкриття катка на водоймі дозволяється при товщині льоду не менше 25 см).

Цікаво знати!

Кататися на ковзанах та лижах не можна, якщо температура повітря нижче —20° С. Ти ніколи не обморозиш ноги, якщо правильно підбереш черевики для ковзанів та лиж: вони повинні бути на один розмір більші від твого повсякденного взуття, щоб на ноги можна було одягати тонкі бавовняні та теплі шкарпетки. Добре запобігає обмороженню ніг газетний папір.

— Не намагайся туго зашнуровувати черевики — ноги швидше втомляться і замерзнуть.
— Слідкуй, щоб твій одяг був завжди сухим.
— Коли навчишся ходити на лижах — одягайся вільніше: вовняний светр, лижний костюм, під них бавовняну сорочку. На голову — плетену шапочку. В зимовому пальті кататися важко і жарко, можна спітніти і застудитися.
— Не слід одягати хутряні шапки і теплі хустки. Але не забудь вовняні рукавички!
— Лижі підбирай собі по зросту: не великі й не малі. Вибирай лижі і палиці, стань рівно і підніми руку вгору. Якщо кінці лиж нарівні з кінцями пальців — годяться. Коли нижчі або вищі — не підходять. Палиці мають діставати до плеча.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ОЖЕЛЕДИЦІ

- Йди не поспішаючи. При втраті рівноваги - швидко присядь.
- Взуття має бути без каблуків і з неслизькими підошвами.
- Не можна тримати руки в кишенях - це збільшує можливість падіння, переломів.
- Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.
- Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.
- Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.

Будьте обережні! Бережіть своє життя!

Увага!

Якщо у тебе на морозі побіліли щока, ніс чи вухо — це обмороження. Негайно йди додому і повідом дорослих.

Перша допомога обмороженому.

— Якщо на шкірі немає пухирів і омертвіння, обморожені ділянки протирають спиртом, одеколоном і злегка розтирають до почервоніння.
— Добре зігріває теплий чай, кофе, молоко.
— Категорично забороняється розтирати пошкоджене місце снігом, змащувати жиром і мазями. Це лише збільшить ступінь пошкодження тканин.

Пам'ятай!

Якщо ти знаходишся на сильному морозі, особливо в вітряну погоду:
— періодично перевіряй чутливість відкритих ділянок обличчя:
— прикрий всі відкриті ділянки шкіри.

Учись падати!

• Спускаючись з гірки на лижах, перевір, чи гарна лижня, чи нема на твоєму шляху гілок, палиць, шматків металу, що стирчать з-під снігу.
• Не їзди в незнайомих місцях.

Внаслідок різких рухів, ударів, падіння виникають переломи.

Основні ознаки переломів – біль, припухлість, синці, незвична рухомість у місцях перелому, порушення функцій кінцівки.

При переломі кісток передпліччя, руку потрібно обережно зігнути у ліктьовому суглобі під прямим кутом, повернути долонею до грудей і у такому положенні зафіксувати шиною або підручними засобами. Руку підвішують до шиї на косинці.

Підручними засобами можуть бути смужки фанери, палиці, тонкі дошки, різноманітні побутові предмети, за допомогою яких можна забезпечити нерухомість місця перелому.

При переломі стегнової кістки підручні засоби (наприклад, дошки) накладають на його бічні поверхні (одну — на внутрішню, другу — на зовнішню) і фіксують до кінцівки і тулуба широким бинтом, поясним ременем, рушником.

Пам’ятка другу про правила поведінки під час святкування Новорічних та Різдвяних свят.

Щоб новорічні свята не перетворилися на біду, запам’ятай декілька правил:

* Ялинка має встановлюватися на стійкій основі, щоб вона не перекинулася.
* Новорічну красуню заборонено встановлювати у проходах, біля виходів, на шляхах евакуації людей на випадок пожежі.
* Треба бути дисциплінованим, виконувати всі розпорядження дорослих.
* Феєрверками, хлопавками, бенгальськими вогнями не можна користуватись біля ялинки.
* Не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки.
* Не можна одягати на свято костюми з легкозаймистих матеріалів.

Кiлькiсть переглядiв: 1536

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Жовтень 2023 Наступна
ПВСЧПСН
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031